Hiperbarik Oksijen ve Yara Tedavi Merkezi

Logo

Location ADRESİMİZ

Yunus Emre Mah. Şişli Sok.
No:13/10 Yenimahalle / Ankara

phone +90 312 231 35 57

Mobil : +90 530 694 05 05

TEDAVİ NASIL UYGULANIR?

Bu Bölümde TEDAVİ NASIL UYGULANIR? Hakkında Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.TEDAVİ NASIL UYGULANIR?

Hiperbarik Oksijen Tedavisi (HBOT) basınç odası veya basınç kabini adı verilen ve bu amaca uygun olarak üretilmiş tıbbi cihazlar aracılığıyla uygulanır. Basınç odaları tek kişilik veya çok kişilik olarak dizayn edilebilirler. Merkezimizde halen 13+2 hasta kapasiteli çok kişilik basınç odası bulunmaktadır.

Basınç odası içerisinde hastalarımız oksijeni HBOT için uygun maske veya başlık aracılığıyla solurlar.

HBOT almasında fayda göreceği düşünülen ve merkezimize başvuran hastalarımız uzman doktorlarımız ve sağlık personelimiz tarafından şikâyetleri göz önüne alınarak muayeneye alınırlar. Hastanın daha önce aldığı tedaviler ve HBO tedavisinden beklenen faydalar değerlendirilir.

  HBOT uygulaması sırasında hastalarımızın sakin bir şekilde oksijen solunması yeterlidir. Solunan oksijen akciğerlerimizden dolaşım sistemine geçerek tüm vücutta yayılacak ve sorunlu bölgeye ulaşacaktır.

 Hastalar tedavi için pamuklu kıyafetler giyerler. Hastaların yanlarında bulunan, basınçtan etkilenebilen ve kolay tutuşabilen (saat, çakmak, dolma kalem, cep telefonları,  elektronik cihazlar, parfüm, yağlı krem, gazete, dergi ve kitap gibi) malzemeler basınç odası dışında bırakılır ve kilitli dolaplara konur. Hastalara basınç değişmelerine karşı uygulayabilecekleri kulak eşitleme yöntemleri anlatılıp öğretilir.

Seans boyunca hastalar, kabin kontrol panelindeki monitörlerle ve kabin pencerelerinden izlenerek dahili hoparlör sistemi ile sürekli iletişim sağlanır.