Hiperbarik Oksijen ve Yara Tedavi Merkezi

Logo

Location ADRESİMİZ

Yunus Emre Mah. Şişli Sok.
No:13/10 Yenimahalle / Ankara

phone +90 312 231 35 57

Mobil : +90 530 694 05 05

Yara Bakımı

Bu Bölümde Yara Bakımı Hakkında Detaylı Bilgi AlabilirsinizYara Bakımı

Yaralar temel olarak akut - erken dönem ve kronik – süreğen- uzun süren yaralar olarak ikiye ayrılabilirler.

Çeşitli tedavi, bakım, pansuman ve cerrahi uygulamalara rağmen iyileşme göstermeyen veya beklendiği kadar hızlı iyileşmeyen yaralar “Kronik Yaralar” kategorisine girerler. Bunun dışındaki yaralar “Akut Yaralar” gurubunda incelenebilirler.

Yara tedavisi bilgi, beceri ve tecrübe isteyen bir süreçtir. Merkezimiz ameliyat sonrası hastanelerinden taburcu olan hastaların pansumanları da dahil olmak üzere tüm akut yaraların bakımı ve pansumanını yapmakta, gerektiğinde ileri yara tedavi malzemeleri de kullanarak hastaların iyileşmesine katkıda bulunmaktadır.

Akut yaraların yanında “Kronik Yaralar” konusunda da uzmanlaşmış olan doktorumuz ve sağlık personelimizle yaralarınızın tüm bakım planını ve pansumanlarını yapıyor ve gerektiğinde ileri yara bakım ürünlerini kullanarak kronik yaraların iyileşmesi için çalışıyoruz.

Hastalarımızın bakım planları içinde hastalarımızın yaralarının ilk değerlendirmesi, pansuman takibi ve gerektiğinde hastanın hangi branşlardan yardım alması gerektiği sorularının cevapları mevcuttur. Bu plan içerisinde kronik yarası olan hastalarımız Hiperbarik Oksijen Tedavisine alınmakta ve süratle iyileşerek bir an önce normal hayatlarına dönmeleri konusunda çaba sarf edilmektedir.